Dél-Alföld turisztikai régió.
Baja (Bács-Kiskun megye) - A Duna mellett sokszínű népességgel rendelkező hely kisvárosi hangulattal. Korábbi vásárváros jellegét épületei is tükrözik. Látnivalói: Városháza, ferences templom, Szent Péter és Pál - templom, Zsinagóga, szerb templom. Híres a bajai halászlé.
Békéscsaba (Békés megye) - A csabai kolbász hazája. nevezetes még a Szlovák tájház, az evangélikus Nagytemplom, a Munkácsy Múzeum, a Munkácsy - emlékház, a Meseház és a Gabonamúzeum.
Csongrád (Csongrád megye) - A Tisza és a Körös talákozásánál terül el, háérom műemléki halászházzal, a Tari László Múzeummal és a Gyógyfürdő és Szabadidőközponttal.
Gyula (Békés megye) - Ideális hely a pihenni vágyók számára, gótikus vára a 15. század óta áll itt. Az ország egyik legszebb romantikus hangulatú fürdője a Várfürdő. Neves még a Százéves cukrászda, az Erkel Ferenc-ház, a Ladics-ház, a Kohán György Múzeum. A város népszerű terméke a gyulai kolbász, melynek történetét a Húsipartörténeti Gyűjtemény ismerteti. Figyelmet érdemel továbbá a Szűz-Mária- kegy- és emléktárgyak Gyűjteménye és a 8 km-re fekvő Tanyamúzeum is.
Hajós (Bács-Kiskun megye) - A svábok által egyforma stílusban és magasságúra épített pincék sora lenyűgöző látvány. A helységet szőlőtermő vidék veszi körül.
Hódmezővásárhely (Csongrád megye) - Népművészete révén vált ismertté a helység, ezt Népművészeti Tájház tárja a közönség elé. Az Alföld képzőművészetét az Alföldi Múzeum alkotásai ábrázolják. Legszebb fazekastárgyait a Csúcsi fazekasházban csodálhatják meg a vendégek. Zsinagógája a szecessziós építészet remeke. A Tornyai János Múzeumban kőkori Vénusz szobot és archeológiai leletet tekinthetünk meg.
Kalocsa (Bács-Kiskun megye) - A fűszerpaprikájáról és csipkéjéről híressé vált helység népművészeti kincsekben bővekedik (Népművészeti tájház, Magyar Fűszerpaprika Múzeum). Érseki bazilikája impozáns barokk műalkotás. Igen gazdag az Érseki Palota kincstára.
Kecskemét (Bács-Kiskun megye) - Barackpálinka és Kodály-módszer, ami első hallásra a városról az idegennek eszébe juthat. Nevezetességei: Kossuth tér, szecessziós Városháza, Szent Miklós-templom, Cifrapalota, piarista templom és rendház, evangélikus templom, Magyar Népi Iparművészeti Múzeum, Magyar Naiv Művészek Múzeuma, Szórakaténusz Játékmúzeum. Fotómuzeuma kuriózum Magyarországon. A pálinkagyártással a Zwack Gyümölcspálinka-főzde termeiben ismerkedhetünk meg.
Kiskunfélegyháza (Bács-Kiskun megye) - A város Városházája az egyik legszebb szecessziós épület. A Hattyúház nevű épületben Petőfi Sándor lakott gyermekkorában. Családjának fennmaradt tárgyait a Petőfi Múzeum őrzi. A Hattyúháztól pár lépésnyire, ugyanazon utcában Móra Ferenc szülőháza áll, mely ma szintén múzeum. Érdemes ellátogatni a Kiskun Múzeumba is.
Kiskunhalas (Bács-Kiskun megye) - A halasi csipke a település világhírű terméke, ennek különleges alkotásaiba nyújt betekintést a Csipkeház. További látnivalók: Szentháromság tér a kereszttel illetve a Szent Péter és Pál templommal, Zsinagóga, Szélmalom, Torma János Múzeum. Termálfürdőjében az izületi és gerincbetegegségekre hatásos vizet találhatnak a gyógyulni vágyók. A közelben fekszik a Fehér-tó és a Sós-tó.
Kiskunmajsa (Bács-Kiskun megye) - Jó borairól és gyógyvizéről ma már egyaránt ismert város. A fürdőzőket és betegeket a Jonathermál vize gyógyítja.
Lajosmizse (Bács-Kiskun megye) - Gasztronómiai élményt jelent felkeresni a települést a Tanyacsárdával - cigányzene, lovaglás és lovasbemutató ismertet meg az Alföld népi kultúrájával. Lajosmizse - Bene különlegessége a Tanyamúzeum.
Mezőhegyes (Békés megye) – Állami ménesbirtokát II.József császár 1784-ben alapította, a Világörökségek Várományosa.
Ópusztaszer (Csongrád megye) - A honfoglalók Zalán bolgár vezér legyőzése után harmincnégy napig együtt maradtak és "azon a helyen a vezér és nemesei elrendezték az országnak minden szokástörvényét...", s "azt a helyet a maguk nyelvén Szerinek nevezték el, mert ott ejtették szerét az ország egész dolgának" (Anonymus). Az Ópusztaszeri Nemzeti Emlékpark a Feszty körképpel és kiállításokkal, rendezvényekkel emlékezik meg a történelem jeles eseményeire, alakjaira.
Szarvas (Békés megye) - A helység idegenforgalmi hírnevét a Szarvasi Arborétum alapozza meg, ahol 86 ha területen mintegy 1600 növény látható. Szarvas ún. szárazmalma egyike a három fennmaradottnak az országban. A Szlovák Parasztházban a helyi szlovák kultúra tárgyait állították ki. A város egy része a Körös-Maros Nemzeti Parkhoz tartozik.
Szeged (Csongrád megye) - A Tisza és Maros találkozási pontján fekvő nagyváros, melyet nem csak a Pick-szalámi és a fűszerparika illetve a szegedi halászlé hazájaként ismerünk. Legfőbb nevezetessége a Dóm tér a neoromán stílusú Dómmal, az ország második legnagyobb templomával. Ezen a téren csodálhatók meg nyaranta a Szegedi Szabadtéri Játékok rendezvényei is. További látványosságot ígér még a a Széchenyi tér és a Reök-palota.
Tisza-tó turisztikai régió
Abádszalók (Jász-Nagykun-Szolnok megye) – A tó déli partján fejlődött turistacentrum, fürdőhely a leghosszabb stranddal, vízi sportolási lehetőségekkel. Kihagyhatatlan érdekessége a Babamúzeum.
Álompart - Tiszanána (Heves megye) – A tó jobb partján húzódó fürdőparadicsom, csodálatos partjának köszönheti népszerűségét. A közelben található Dinnyés-hát, Kisköre (Falumúzeum), Poroszló és Sarud (horgászhelyek).
Berekfürdő (Jász-Nagykun-Szolnok megye) – Családbarát 80 esztendős fürdőtelepülés Karcag határában, melynek gyógyvize 1224 méter mélységből tör fel.
Karcag (Jász-Nagykun-Szolnok megye) – Elsősorban fekete fazekas tárgyairól és csipkéjéről, illetve gasztronómiai ínyencségéről, a birkagulyásról vált híressé a település. A népművészet alkotásai a Győrffy István Nagykun-Múzeumban és a Kunsági Múzeumban láthatók. A Fazekasházban megismerkedhetünk a Miska kancsókkal. További nevezetességek: Zádor-híd, Szélmalmi Fogadóház (19.sz.). A város Üveggyára nemzetközi hírnévnek örvend.
Tiszacsege (Hajdú-Bihar megye) – A helység igazi kincse 81 fokos termálvize. Természetvédelem alatt álló része a Kács-sziget, a Tisza-tó régió érintetlen vidéke. A hely lakóinak életmódjába a Zsellérház nyújt bepillantást.
Tiszafüred (Jász-Nagykun-Szolnok megye) – A tó legkedveltebb üdülőhelyei közé tartozik, nemcsak strandja de termálfürdője is vonzza a vendégsereget. A Kiss Múzeum Magyarország első falumúzeuma volt, 1949-ben avatták fel. A Meggyes Csárdamúzeum az egyetlen autentikus hortobágyi csárdaépület. A Fazekasház Füred népi művészetét mutatja be.
Tiszaújváros (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) – Alig 35 esztendős város, gyógyfürdőhely a Tisza és a Sajó találkozásánál modern termálfürdővel.